Ogród latem

Ogród latem

Lato to czas kiedy nasze ogrody są najpiękniejsze. Większość roślin to właśnie wtedy zachwyca bogactwem barw i odcieni, urodą kwiatów oraz bujnymi liśćmi. Ale lato to także moment, w którym rośliny ogrodowe cierpią najbardziej – upały i palące słońce to dla nich połączenie śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego, w kwestii pielęgnacji przydomowych ogródków, nie możemy pozwolić sobie na błogie, letnie lenistwo.

Ogród latem

  • Oczywiście podlewanie roślin jest latem czynnością najbardziej pożądaną. Jednak, aby nie zniszczyć przy tej czynności roślin musimy zrobić to umiejętnie. Najlepiej podlewać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem – dzięki temu nie poparzymy roślin oraz nie zafundujemy im szoku termicznego. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w system automatycznego podlewania – taki możemy zaprogramować nawet na godziny nocne. Pamiętajmy także, żeby woda nie była zbyt zimna. Podlewamy, oczywiście, codziennie!
  • Trawnikom lepiej oszczędzić ostrego strzyżenia – zostawmy źdźbła trawy nieco dłuższe niż zazwyczaj. Zapobiegnie to wysychaniu udolnych partii roślin. Za to powtarzajmy tę czynność nieco częściej niż zazwyczaj i unikajmy godzin popołudniowych – słońce operuje wtedy najsilniej i może spalić świeżo przystrzyżone trawy. Zmieniajmy także miejsca rozkładania koców, leżaków i stołów – dzięki temu trawnik nie ulegnie wygnieceniu.
  • Doniczkowe rośliny mają mniejszy system korzeni i mało życiodajnej gleby. One też są mocno narażone na letni pogrom. Najlepiej przesunąć je w zacienione miejsca lub zasłonić ochronnym, przeciwsłonecznym parasolem.

Ogród latem

Author: Tomek

Dodaj komentarz