Kto nie powinien oszczędzać przy wyborze routera?

Problemy z połączeniem internetowym mogą mieć źródło w naszym komputerze, urządzeniu pośrednim, antenie lub znajdować się po stronie operatora. Natomiast za jakość usług internetowych odpowiada tylko operator oraz router lub modem. Internet w Polsce działa od około 27 lat. Ostatnie dziesięciolecie ustabilizowało jakość usług i wpłynęło na szeroką dostępność różnych sposobów na łączenie się z siecią. Oznacza to, że większość problemów z jego działaniem związanych jest z kiepskiej jakości urządzeniem sieciowym.

Nie oszczędzaj na routerze do pracy

Żeby podkreślić, jak ważny jest dobry sprzęt sieciowy dla osoby pracującej, należy zbadać, jak działa router podłączony do komputera. Najprościej określić go jako urządzenie do rozdzielania sygnału i numerów IP między różnymi urządzeniami korzystającymi z internetu. Możemy łączyć się z nim za pomocą kabli LAN oraz WiFi. Tworzymy tym samym sieć lokalną, w której każdy łączy się z internetem, nie wchodząc sobie w paradę. Oprócz tego router posiada własną zaporę ogniową (firewall), która służy do blokowania ruchów innych adresów IP. Dobrej klasy urządzenie sieciowe w firmie będzie obsługiwało nawet kilkanaście komputerów przewodowo i bezprzewodowo. Najistotniejsze funkcje urządzenia to anteny przesyłające sygnał internetowy na duże odległości oraz elastyczne możliwości konfiguracji sprzętu względem ilości podłączonych komputerów, którym możemy przypisać konkretne obostrzenia sieciowe.

router

źródło: http://foter.com/

Coraz więcej użytkowników korzysta z popularnych routerów Airbox, Funbox i Livebox. Pod tym adresem znajdziecie opis tych urządzeń i wybierzecie sprzęt najlepszy dla waszego typu aktywności internetowej – https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Modemy-i-routery/tkb-p/Modemy_routery_i_inne%40tkb
Granie tylko przy dobrym połączeniu internetowym

router

źródło: http://foter.com/

Dla osób grających po sieci istotne są funkcje NAT i DMZ. Konfiguracja DMZ w routerze pozwala otworzyć swój NAT na innych użytkowników. Pisząc bardziej zrozumiale, udostępnimy publicznie nasz numer IP, dzięki czemu inne komputery będą mogły podłączyć się do naszej sieci, korzystając z niej, jak z prywatnego małego serwera. To ważna funkcja, którą wykorzystuje wiele gier internetowych niewspieranych własnymi serwerami dedykowanymi. Nowoczesny router musi być przyszłościowy. Gracze chętnie wybierają oferty internetowe zapewniające nawet 300MB/s prędkości pobierania łącza. W związku z tym, że router wymieniamy co kilka lat, warto wyposażyć się w przyszłościowe urządzenie. Najważniejsza w tym wszystkim jest ciągłość połączenia i niski PING. Nawet najlepszy internet nie pomoże, jeżeli urządzenie sieciowe będzie niskiej jakości. Wbrew pozorom nawet średniej klasy router będzie dobry dla wymagającego gamera. Nie trzeba inwestować w drogie urządzenia o charakterystycznym designie dla graczy.

Dodaj komentarz