Żeby spowodować pieczenie w gardle i ból przy przełykaniu trzeba się naprawdę postarać. Zwykle stan zapalny błony śluzowej wiąże się z atakiem wirusa lub ewentualnie bakterii. Mechaniczne podrażnienie gardła następuje stosunkowo rzadko. Mogą spowodować go ostre potrawy lub picie zimnych napojów w chłodny dzień. Jeżeli żaden z tych czynników się nie pojawił, to możecie mieć pewność, że walka z chorobą będzie opierała się o zastosowanie substancji przeciwwirusowych.
Leczone przeziębienie i ból gardła trwa zwykle 5-7 dni a nieleczone również do tygodnia. Jeżeli będziemy kierować się tym powiedzeniem i zaniedbamy zły stan zdrowia jeszcze bardziej, to możemy nabawić się powikłań, z którymi będziemy walczyć nawet kilka tygodni. Czego nie robić, gdy boli nas gardło?
-
Pić zimnych napojów
-
Wychładzać organizmu (szczególnie głowy i szyi)
-
Spożywać cukry proste
-
Leczyć się na własną rękę dużą ilością leków bez recepty
-
Stosować antybiotyki
Organizm jest w stanie poradzić sobie z prawie każdą chorobą sezonową. Musimy dać mu odpowiednie warunki do regeneracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wesprzeć się lekami bez recepty, ale musimy robić to z głową i wybierać preparaty bezpieczne. Każdy wie gdzie kupić inovox i leki redukujące zapalenie błony śluzowej. Posiada je większość aptek, które możecie sprawdzić tutaj – http://inovox.pl/gdzie-kupic.html. Nie zmienia to faktu, że pofwinniśmy stosować je zgodnie z zaleceniami i używać jako „dodatek” w procesie powrotu do zdrowia. Co jeszcze warto robić, by szybko zwalczyć stan zapalny gardła?
-
Pić ciepłe i letnie napoje bez cukru
-
Zastosować witaminę C wraz z flawonoidami
-
Ogrzewać ciało i ciepło ubierać się do snu
-
Zastosować imbir oraz goździki w formie ciepłej herbatki
Nie róbmy z bólu gardła problemu na skalę niebezpiecznej grypy. Lepiej go nie lekceważyć, ale nikt nie każe wam brać urlopu w pracy. Rozsądek w połączeniu z domowymi i farmaceutycznymi preparatami zadziała wystarczająco skutecznie.