praca

Czy tylko pieniądze są powodem do wyjazdu za pracą?

Można odnieść mylne wrażenie, że wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy ma zapewnić zastrzyk gotówki i nie ma innego powodu tłumaczącego tę decyzję. Udowodnię wam, że jest inaczej. Tymczasowy wyjazd do pracy w Holandii, Niemczech lub Hiszpanii może wnieść wiele pozytywnych elementów podczas szukania zatrudnienia na rodzimej ziemi. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy pozwolić sobie na wyjazd, jak długo pracować za granicą i celować we właściwy zawód. Miliony ludzi wykonuje pracę, której nienawidzi. Powodem nie zawsze jest brak wykształcenia, a niechęć do prób szkolenia się i nauki na własną rękę.

Zagraniczne doświadczenie mile widziane w CV

praca
źródło: http://foter.com/

Dobrym przykładem wyjazdu za granicę po doświadczenie zawodowe jest zawód kucharza. Gotowanie w Hiszpanii jest inne niż w Polsce. We Włoszech, czy Skandynawii potrawy są inne, zioła, tłuszcze, a także mięso ma inną jakość i jest inaczej stosowane. CV kucharza, który pracował za granicą, jest zwykle bogatsze o doświadczenia i lepiej postrzegane przez pracodawców w Polsce. Żeby nie zamykać się tylko na jeden zawód, weźmy sobie kilka innych przykładów. Medycyna ma wiele gałęzi. Fizjoterapeuci, chirurdzy oraz lekarze interny z doświadczeniem zdobytym w Holandii, Niemczech czy Szwajcarii mogą wnieść do Polski tylko dobre cechy tamtejszych zakładów opieki zdrowotnej. Niezwykle pożądani są również programiści, informatycy i SEO masterzy z doświadczeniem zdobytym w Europie Zachodniej. Wśród wszystkich krajów UE najlepsze warunki pracy i umowy zapewniają Holandia i Niemcy. Pod tym adresem możecie znaleźć legalne oferty zatrudnienia i zagranicznych kursów w tych państwach – http://jobxion.pl/oferty-pracy/

Praca za granicą jak całoroczny urlop

holandia
źródło: http://foter.com/

Wertując ogłoszenia internetowe, można trafić na naprawdę ciekawe miejsca pracy w krajach, które są interesujące również dla turystów. Znam ludzi, którzy zdecydowali się na tymczasową pracę w Grecji, Serbii lub Islandii, ponieważ ciekawiła ich kultura tamtejszych narodów, oraz chcieli żyć przez pewien czas w nowym środowisku. Przyroda w tych trzech przykładowych państwach różni się od naszej. Widoki niejednokrotnie zapierają dech w piersi i pozytywnie motywują do działania. Wolne weekendy można poświęcić na zwiedzanie. Niektórzy kierowcy ciężarówek szukają zatrudnienia w firmach międzynarodowych tylko po to, by móc zwiedzać różne kraje i podziwiać widoki.

Najlepszy sposób na naukę języka

Mówi się, że najszybciej jest nauczyć się pływać, po prostu skacząc do głębokiej wody. Instynkt sam nauczy was unosić się na wodzie. Nie próbowałbym tej metody bez dobrej asekuracji. Podobnie jest z wyjazdem do pracy za granicą w celu nauki języka. Żeby ta metoda poskutkowała, trzeba przynajmniej rozumieć większość słów wypowiadanych przez cudzoziemców. Uważam, że ta metoda skutkuje u ludzi, którzy mają problem z mówieniem po angielsku lub w innym języku. Wystarczy 3 miesiące, by zacząć porozumiewać się w obcym języku za granicą, bez obaw o dykcję i akcent.

Wyjazd za granice w poszukiwaniu pracy można argumentować na inne sposoby niż chęć zarabiania więcej. Nawet najbardziej intratne ogłoszenia pracy za granicą, nie powinny być decydujące, ponieważ praca ma wpływ na całe życie, także kwestie stresu, wolnego czasu i satysfakcji z wykonywanych zadań. Może być krokiem ku lepszemu życiu i błędną decyzją, po której długo będziemy stawać na nogi.

Author: Tomek

Dodaj komentarz