Pokarm dla kota podczas nieobecności właściciela

Pokarm dla kota podczas nieobecności właściciela

najlepszy pokarm dla kotaJak zapewnić najlepszy pokarm dla kota, który ma zostać oddany na kilka dni pod opiekę znajomego?  Wbrew pozorom, jest to szczególnie uciążliwy problem dla osób, które dotychczas karmiły zwierzątko w sposób mieszany, tzn. stosowały gotowy pokarm w puszkach oraz mieszały to z domowym jedzeniem.Teraz, gdy mają pozostawić pupila na kilka dni pod opieką innych ludzi, stoją przed dylematem, jak wybrać najlepsze kocie menu, by zwierzak je z chęcią spożywał, a jego tymczasowy opiekun nie został obciążony obowiązkiem przygotowywania kocich posiłków.

Kot w drodze

Zbliżające się święto zmarłych to dla wielu z nas czas podróżowania i odwiedzania rodziny. Nie każdy może sobie pozwolić na zabranie ze sobą ukochanego pupila. Niektórzy decydują się na powierzenie go pod opiekę hoteli dla zwierząt, zaś inni podrzucają na kilka dni najbliższym znajomym. O czym warto pamiętać, kiedy ma się oddać zwierzątko lub zabrać ze sobą w dłuższą podróż? Nie wolno zapomnieć o:

  • kojcu – kociak będzie go znał, pamiętał zapach, dlatego zabranie go ze sobą to dobry sposób na złagodzenie stresu;
  • pokarmie dla kota – w tym przypadku najlepiej sięgnąć po wysokiej jakości karmę puszkowaną; nawet jeśli karmimy pupila resztkami domowego jedzenia, to jakakolwiek zmiana nawyków żywieniowych może spowodować negatywną reakcję zwierzątka (na przykład inna wędlina lub mleko może wywołać zatrucie pokarmowe);
  • miseczkach – podobnie jak w przypadku posłania, kociak będzie je znał i chętniej do nich zaglądał;
  • transporterze – niestety, często sam widok klatki do przenoszenia zwierząt wywołuje dziki strach i nerwowość u kotów, to nie obejdzie się bez jego pomocy;
  • kuwecie;

Koci pan na włościach

kotNiektórzy właściciele pupilów decydują się na samodzielne pozostawienie kociaka w domu podczas ich nieobecności prosząc sąsiadów, aby jedynie zaglądali raz-dwa razy dziennie, wymieniając wodę i dokładając jedzenie do misek. Nawet wtedy należy zza wczasu pomyśleć o tym, aby zminimalizować stres dla zwierzęcia na widok obcej osoby, jak i dla samego sąsiada, którego nie powinno się zbytnio obciążać obowiązkami. Gotowy pokarm dla kota w puszkach z pewnością umili opiekę nad kociakiem, bo nie wymaga praktycznie żadnych nakładów pracy w związku z jego podaniem. Więcej praktycznych wskazówek i informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://www.gourmet-kot.pl/.

 

 

Author: Tomek

Dodaj komentarz