aukcje

Czy Polacy kupują na eBay? Nowe udogodnienia dla firm

Polska odpowiedź na portal eBay niemalże całkowicie zredukowała potrzebę korzystania z innych portali aukcyjnych. Tak przynajmniej wynika z liczby użytkowników i regularnych transakcji wykonywanych na Allegro i eBay przez Polaków. Nieprawdą jest, że dla wcale nie korzystamy z oferty największego portalu kup-sprzedaj na świecie. Robimy to w specyficzny sposób. Natomiast rodzime firmy już niedługo mogą zacząć na nim zarabiać.

Nietypowe zakupy na zagranicznych aukcjach

Czego brakuje w polskich sklepach internetowych? Brakuje przedmiotów kolekcjonerskich. To one generują największy ruch na portalu eBay przez polskich konsumentów. To przede wszystkim kolekcjonerskie karty, zestawy gier komputerowych, komiksów oraz figurek. Gdy kolekcjoner nie może znaleźć czegoś w Polsce, szuka za granicą. A eBay jest najlepszym do tego miejscem, ponieważ gromadzi aukcje nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów.

ebay
źródło: https://pixabay.com/

Drugą kategorią są towary markowe takie jak ubrania i elektronika. Szczególnie mam tutaj na myśli używane smartfony i komputery firmy Apple. Jeżeli jakiegoś modelu obuwia brakuje na polskich sklepach, to niektórzy są gotowi zamówić go właśnie z eBaya. Z komputerami i elektroniką firmy Apple jest inna kwestia. W naszym kraju jest i zawsze będzie towarem dla hipsterów, którzy mają sporo gotówki do wydania. Jeżeli chcesz kupić MAC-a do pracy i rozrywki w dobrym stanie, musisz szukać używanych modeli za granicą.

Większa funkcjonalność portalu w Polsce

aukcje
źródło: https://pixabay.com/

Nasz kraj został zauważony (w końcu) przez eBay i zostanie doceniony wprowadzeniem rozszerzonej ilości kategorii przedmiotów i usług dla nabywców. Dużo większe zmiany, szykują się wśród polskich sklepów internetowych, które chcą lub chciały prowadzić tam swoją sprzedaż. Dostaną one możliwość prowadzenia sklepu i sprzedaży za darmo. Taka funkcja była długo wyczekiwana. To wszystko bardzo dobre wiadomości. Nawet bez nich kupujący mieli pokaźne możliwości wyboru przedmiotów. Jedynym mankamentem, o który powinien zadbać eBay, jest wsparcie dla firm, które chcą sprzedawać przedmioty do naszego regiony świata. Wysyłka z USA lub Kanady jest bardzo droga, lub niemożliwa.

Author: Tomek

Dodaj komentarz