aspiryny

Rozsądek w przyjmowaniu popularnych leków przeciwbólowych

Natychmiastowo działające leki przeciwbólowe można kupić na każdej stacji benzynowej oraz przy kasie w niektórych supermarketach. Dostępność bez recepty środków zawierających aspirynę lub inne substancje przeciwbólowe i przeciwzapalne sprawia, że kontrola nad ich użyciem jest bardzo mała. Mimo wyraźnego podkreślenia konsultacji z lekarzem lub farmaceutą oraz dawki dobowej, wielu ludzi stosuje je nieodpowiedzialnie.

Grupy podwyższonego ryzyka

ludziki
źródło: https://pixabay.com/


Jak myślicie, komu grozi przedawkowanie aspiryny? Które grupy społeczne i pracownicy, jakich działów spożywają jej najwięcej? Na początku należy podkreślić, że to kobiety mają tendencję do spożywania leków bez recepty na bazie aspiryny, częściej od mężczyzn. W pewnym stopniu wiąże się to z indywidualnym odczuwaniem bólu. Miesiączka jest jedną z głównych przyczyn regularnego stosowania aspiryny. Obie płcie stosują ją w momencie fizycznego bólu, który może wywołać wizyta u dentysty lub problemy ze stanami zapalnymi. W przypadku grup zawodowych najwięcej suplementują jej osoby na wyższych stanowiskach, którzy wystawieni są na stres niemal każdego dnia. Decyzje mogące pogrążyć korporacje lub zaprzepaścić dogodny kontrakt powodują, że migrena zaczyna być chorobą cywilizacyjną.

Rozsądek wyrażony w liczbach

Między innymi takie ulotki w formacie PDF – http://aspirin.pl/static/media/pdf/aspirin%20c/Ulotka%20dla%20pacjenta.pdf powinny być przeczytane, przez każdą osobę stosującą aspirynę bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. W dobie internetu nie musimy nawet wyjmować instrukcji stosowania z pudełka. Możemy zapoznać się z nią przed zakupem. Według informacji w powyższym linku przedawkowanie aspiryny może mieć objaw łagodnego lub ciężkiego zatrucia. Doprowadzenie do tego drugiego stanu zagraża nie tylko zdrowiu, ale także życiu.

aspiryny
źródło: https://pixabay.com/


Pewnie nieraz słyszeliście o tym, że ktoś przyjął podwójną lub potrójną dawkę, bo przestał odczuwać efekt leku. Ludzkie ciało posiada zdolność do adaptacji. Nawet najgorsza trucizna podawana z minimalnych dawkach będzie dla ludzkiego organizmu znośna. Z czasem uodpornimy się na nią a później, przestaniemy odczuwać nawet większe dawki. Dlatego ważne są przerwy i cykliczne stosowanie niektórych leków.

Author: Tomek

Dodaj komentarz