Praca online

Praca online

Praca onlineSzukasz pracy i nie możesz jej znaleźć? Lub już znalazłeś jakoś, lecz koszty dojazdu są nieopłacalne wobec oferowanej pensji? Z pomocą przyjść może internet. I nie, nie chodzi o szukanie kolejnej oferty, lecz o pracę w systemie online. Na czym ona polega i dla kogo jest skierowana?

Online – czyli praca w domowym zaciszu

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że praca online wymaga kilku ważnych cech, bez których nie sposób podjąć tej formy zarobkowania. Sumienność, rzetelność, systematyczność oraz wysoka samodyscyplina to czynniki, bez których nie można odnieść sukcesu w tego typu pracy. Dlaczego? Sam pracownik musi wstawać o konkretnej godzinie i poświęcić 8 godzin pracy przy komputerze. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste, bowiem bardzo łatwo jest rozproszyć uwagę, ponieść się chwili, robiąc dłuższą przerwę lub odpuścić sobie jeden dzień pracy. Z drugiej strony nie trzeba się męczyć z przełożonym, wydawać pieniędzy na dojazdy i eleganckie ubrania biurowe. To doskonałe rozwiązanie dla introwertyków i osób, które mieszkają w małych miejscowościach i wsiach.

Dyscyplina czasowa
Bardzo ważna jest samodyscyplina czasowa!

Jaki wybrać zawód?

Praca online jest skierowana do szerokiego grona osób, które potrafią obsługiwać komputer i podstawowe oprogramowanie. Graficy, programiści, copywriterzy, specjaliści od public relations, blogerzy… – to tylko nieliczne oferty pracy, jakie można wykonywać w domowym zaciszu. Oczywiście nie uniknie się odwiedzenia biura pracodawcy, chociażby w celu podpisania umowy, wystawienia rachunku lub osobistego omówienia danego problemu. I najważniejsze pytanie – ile można zarobić dzięki tego typu pracy? Różne, to zależy od zawodu, niektórzy potrafią zyskać w przeciągu miesiąca 2000 złotych, a inni nawet 5000 złotych. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy, wydolności oraz zaangażowania w dany projekt.

Tego się wystrzegajmy!

Tradycyjne biuro
Nowoczesne domowe biuro

Oczywiście należy uważać na szereg oszustów, którzy obiecują ogromne pieniądze w zaledwie kilka dni pracy online. Każdy pracodawca ma obowiązek podpisać umowę ze swoim pracownikiem, która w szczegółowy sposób będzie omawiała warunki pracy, świadczonych pakietów socjalnych oraz wypłaty. Szczególnie te dwa elementy są bardzo istotne, bowiem wielu pracodawców, chcąc uniknąć dodatkowych kosztów za ubezpieczenie pracownika, proponuje słynne już umowy śmieciowe.

Author: Tomek

Dodaj komentarz