Praskie podboje!

Noclegi PragaNareszcie nadeszły wakacje, a wraz z nimi jedzenie lodów, wylegiwanie się w Słońcu i podróżowanie po najwspanialszych zakątkach świata! Zwiedzanie europejskich stolic to jeden z najlepszych sposobów podziwiania wspaniałych zabytków architektonicznych, kultury danego kraju i oryginalnych smaków lokalnej kuchni.

Podróżować samodzielnie czy z biurem podróży?

To zależy od kierunku, jaki sobie obraliśmy. Miasta naszych sąsiadów najlepiej jest zwiedzać na własną rękę, ponieważ bez żadnych problemów można do nich dojechać w przeciągu kilkunastu godzin, a nocleg wyszukać na stronach internetowych. Wówczas samodzielnie podejmujemy decyzje jak długo zagościć w danej miejscowości, co zwiedzić, a wieczorami zjeść solidny posiłek w samodzielnie wybranym lokalu. O jakich stolicach mowa? Wilno, Berlin, Lwów, Praga, Budapeszt czy Bratysława to idealne miejsca na wakacyjny wypoczynek.

Tani transport i sprawdzone noclegi

Podróż zależy od preferencji głównie finansowych, ponieważ do każdego z wyżej wymienionych miast można się dostać za pomocą autokaru, niewielkiego busa, pociągu, samolotu lub własnym autem. A co z noclegami, czy muszą być wykupywane przez portale drogich hoteli lub ryzykować postój w prywatnej kwaterze? Niekoniecznie, w sieci można znaleźć mnóstwo ofert, należy tylko pamiętać, by były to sprawdzone i bezpieczne witryny gwarantujące rękojmię za wykupioną usługę. Jeśli szukasz noclegu w Pradze sprawdź na stronie http://www.edom.pl/noclegi/cz/610/praga-czechy/ – sam z tego korzystałem i jestem w pełni zadowolony.

A oto kilka foto-powodów, dla których warto wybrać się do stolicy czeskich sąsiadów:

Praga nocą

Praga nocą

 

Praga - wycieczki statkami

Rejs po Wełtawie

Praski zegar astronimiczny

Słynny zegar astronomiczny

Praska architektura

Praska architektura

Wnętrze praskiej katedry

Wnętrze praskiej katedry

Zamek praski

Praski zamek

Brama prochowa

Brama prochowa

Most Karola

Most Karola – obowiązkowe miejsce każdego turysty

Fontanna świetlna w Pradze

Koncert światła fontann

 

Dodaj komentarz