Prestiżowe ulice w Polsce

Prestiżowe ulice w Polsce

Europejskie miasta przyciągają turystów klimatem, zabytkami i różnorodnością. A czym miejskie ulice kuszą swoich mieszkańców? Prestiż, obecność luksusowych sklepów znanych lub niszowych marek, liczne restauracje oraz kawiarnie, dobry dojazd i lokalizacja blisko centrum. To właśnie cechy najbardziej popularnych ulic – zarówno tych europejskich, jak i polskich. Jakie polskie ulice znalazły się na liście 10 najbardziej prestiżowych?

  • Prym wiedzie warszawski Nowy Świat – ta najdłuższa restauracja w stolicy Polski (aż 60% lokalów to punkty gastronomiczne) okrzyknięta została mianem najpopularniejszego miejsca spotkań towarzyskich i najbardziej znaną ulicą handlową w kraju. Tuż za nią plasuje się Marszałkowska i słynny dom towarowy Wars Sawa Junior. W zestawieniu nie mogło również zabraknąć słynnej Chmielnej wraz z jej wyjątkowym klimatem i małymi, kameralnymi lokalami.
  • Poczytne miejsce na liście polskich high streets zajmuje również ulica Floriańska w Krakowie. Wartość wydatków turystów w tym rejonie szacuje się na ponad 5 mld PLN rocznie. Zaopatrzyć się możemy tutaj w licznych butikach, sklepach z akcesoriami modowymi i biżuteryjnymi – zarówno słynnych światowych marek, jak i całkiem niszowych, niedostępnych w innych miejscach sklepów.
    Prestiżowe ulice w Polsce
  • Gdańsk reprezentuje tutaj słynny Długi Targ oraz ulica Długa – tu dominuje przede wszystkim handel drobny i lokalni przedsiębiorcy. Ważną atrakcją jest coroczny Jarmark Świętego Dominika.
    Prestiżowe ulice w Polsce
  • Sztafetę zamykają Krupówki – ta zakopiańska ulica to swoiste pomieszanie tradycji, nowoczesność i… kiczu. Pamiątki rodem z państwa środka mieszają się tutaj z tradycyjnymi góralskimi wyrobami. Lokalna kuchnia bez kompleksów konkuruje z luksusowymi restauracjami.
Author: Tomek

Dodaj komentarz