Na ratunek pozimowej cerze

Na ratunek pozimowej cerze

Zima nie jest zbyt przychylna dla naszych cer. Mała ilość dostępnych warzyw, tłuste, bardziej kaloryczne jedzenie i znikoma ilość słońca sprawiają, że skóra twarzy sprawia wrażenie nieco przywiędłej i poszarzałej. Całości dopełnia jeszcze jej odwodnienie – to sprawa kaloryferów i suchego, zimowego powietrza. Najwyższa więc pora ją dopieścić!

  1. Postaw na witaminy – po zimie ich porządna dawka przyda się całemu organizmowi. W okresie wiosennego przesilenia dobrze jest posiłkować się suplementami i preparatami witaminowymi.
  2. Oczyszczanie – cera twarzy podziękuje za kilka sesji spa z peelingiem i maseczką oczyszczającą w roli głównej. Dzięki temu pozbędziemy się zanieczyszczeń i przygotujemy ją na wchłonięcie dobroczynnych składników z kosmetyków.

Na ratunek pozimowej cerze

  1. Nie zapomnij o nawilżaniu – doraźnie przysłużą się tutaj maseczki nawilżające. Natomiast w codziennej pielęgnacji postaw na krem intensywnie nawilżający (dobrze się sprawdza np. krem nawilżający Iwostin Sensitia).
Na ratunek pozimowej cerze
źródło: https://www.iwostin.pl
  1. Ochrona – to równie ważny, jak pielęgnacja, punkt programu odnowy. Ostre wiosenne i letnie słońce może przynieść sporo szkody, pora wię zainwestować w porządny krem z filtrem do twarzy. W mieście wystarczy nam taki z ochroną na poziomie 30 spf, na wakacjach najlepszy będzie wysoki filtr (ok. 50 spf).
  2. Nawadnianie – ten punkt powinien być oczywisty dla każdego. Skórę na całym ciele musimy także nawadniać od wewnątrz, 1,5 litra wody jest tutaj absolutnym minimum, więcej – jeśli pijemy dużo kawy i czarnej herbaty oraz uprawiamy intensywny sport.
Author: Tomek

Dodaj komentarz