papier

Roztwory wody morskiej i inhalacje na katar

Leczenie chorób w czasach, zanim powstał przemysł farmaceutyczny, opierał się o wiedzę zielarzy oraz metody doraźne. Jedną z nich było wprowadzanie specjalnego słonego roztworu do nosa bądź wdychanie naparów, które odtykały zapchane zatoki. Są to metody, które nawet dzisiaj są niepodważalnie skuteczne i proste do wykonania. Niestety ze względu na dyskomfort ludzie odeszli od nich na rzecz tabletek, syropów lub ostatecznie sprayów z dozownikiem.

Nieprzyjemny, ale skuteczny zabieg

katar
źródło: https://pixabay.com/

Żyjemy w czasach wygody, w których ból i dyskomfort pojawia się bardzo rzadko. Silne łzawienie oraz szczypanie spowodowane wlewaniem do nosa roztworu z wody morskiej bywa dla niektórych barierą odstraszającą od tego skutecznego sposobu na katar. W reklamach telewizyjnych widzimy coraz więcej preparatów na bazie wody morskiej. Niektóre to typowe roztwory izotoniczne bogate w minerały. Natomiast inne to tak zwane hipertoniczne preparaty wyciągające wodę błony śluzowej zmniejszające obrzęk. Co sprawdzi się lepiej na katar? Wypróbujcie sami. Najważniejsze by jego stosowanie było takie jak dawniej, czyli aplikowane prosto do nosa. Dyskomfort gwarantowany tak samo, jak ogromna skuteczność działania.

Metoda na zatkany nos za zero złotych

Inhalacje to sposoby na katar wykorzystujące parę wodną udrażniającą zatkany nos. To całkowicie darmowe metody, które wykorzystywane są od stuleci. Wystarczy zagotować wodę w garnuszku, a następnie wdychać ją przez kilka/kilkanaście minut. By podnieść skuteczność tej metody, polecam dodać do wrzątku jedno z popularnych ziół. Do wyboru macie między innymi miętę pieprzową, rumianek czy nawet zieloną herbatę. Metoda najlepiej działa około godziny przed snem. Warto poświęcić na nią 15 minut, by odetkać nawet najbardziej zatkany nos. Mogą stosować je nawet dzieci od 5 roku życia pod kontrolą rodziców.

katar
źródło: https://pixabay.com/

Sprawdźcie jakie substancje znajdują się w waszych lekach na katar. Przekonacie się, które z nich są bezpieczne i skuteczne wchodząc w ten link – http://www.acatar.pl/sposobnakatar.html

Author: Tomek

Dodaj komentarz