volvo xc60

SUV luksusowy do lasu się nie nadaje – nowe xc 60 w Polsce

Auta 4 na 4 o wysokim zawieszeniu nie noszą już piętna swoich protoplastów, którzy ciężko pracowali na swoje imię i byli testowani przede wszystkim w trudnym terenie. Odkąd Hummer zaczął być ikoną lansiarskich cywilnych aut typu SUV, zdecydowano się znacznie uszczuplić ich możliwości terenowe kosztem prezencji w mieście. Szwedzkie auta Volvo z rodowodem walecznych i luksusowych krążowników trudnych leśnych bezdroży, były ostatnim bastionem ceniącym sobie praktyczne zastosowanie w terenie, czego przykładem był XC 60 poprzedniej generacji i najnowsze crossovery. A jak jest teraz?

reflektor
źródło: http://foter.com/

Skandynawscy bogowie mogli być dumni z przyświecających marce Volvo celów przy tworzeniu aut osobowych. Stworzenie bezpiecznego auta dla indywidualnego odbiorcy i utrzymanie luksusowej linii oraz najnowszych technologii widzimy u niej po dziś dzień. Dlatego tak bardzo zaskoczyło mnie nowe Volvo XC 60, w którym brakuje jednego charakterystycznego dla Szwedów elementu. Chodzi o przystosowanie pojazdu do jazdy po bezdrożach. SUV z ponad 20-centymetrowym prześwitem powinien brykać po dołach i niczym czołg na gąsienicach pokonywać wszelkie utrudnienia terenowe. W najnowszej generacji sześćdziesiątki to zadanie wydaje się trudne do wykonania ze względu na eleganckie felgi i opony kompletnie nieprzystosowane do terenu. O ile samo auto powinno dać radę w terenie, o tyle jego koła nadają się tylko do jazdy miejskiej. Poza tym otrzymaliśmy wszystko to co kilka lat temu w pierwszej generacji, tyle że lepiej, więcej i estetyczniej wykonane. Jest to jednak najbardziej nowoczesna bryła Volvo, która przełamuje dotychczasowe koncepcje karoserii ciosanej z grubych bali drewna. Stylistyka przednich świateł o jednolitym kształcie LED-owego paska w kształcie młota, to obecny trend, który znajdziemy we wszystkich autach niemieckich. Sam młot jest natomiast autorskim pomysłem na ułożenie ledów do jazdy dziennej. To luksusowe auto, które wciśnie się w lukę zajętą przez Audi, Mercedesa i japońskie SUV-y o agresywnym designie sportowym.


Nie pierwszy raz wspominam o nowej odsłonie Volvo, ponieważ jest mi najbliższa stylistycznie i neutralna pod względem osobistości, które wybierają tę markę. Odsyłam was pod ten adres – http://www.volvocars.com/pl/modele/nowe-modele/xc60 byście spojrzeli na ten model dogłębnie, ponieważ to potencjalny zwycięzca w kategorii SUV dla najlepszego auta 2017 roku.

Author: Tomek

Dodaj komentarz