tv

Telewizja bez telewizora dla młodych ludzi

Programy telewizyjne niektórych stacji w dalszym ciągu bronią się treścią i potrafią przyciągnąć młodych ludzi. Rozrywka, jaką daje internet będzie rosłą w siłę, stanowiąc odskocznie od sztywnej ramówki telewizji. Mimo tego niektóre stacje potrafią przyciągać do siebie odbiorców. Wśród ludzi w wieku 21-28 lat obserwuje się tendencje ujemną, jeśli chodzi o posiadanie odbiornika telewizyjnego. Wolą laptopy i komputery stacjonarne z dużym monitorem oraz urządzenia mobilne. Między innymi dla nich powstają oferty telewizji opartej o aplikację mobilną.

Lepsze niż stream i tuner TV

telewizja
źródło: https://pixabay.com/

Oglądanie ulubionych programów telewizyjnych na komputerze jest możliwe z pomocą urządzenia zwanego tunerem TV lub poprzez nie do końca legalne streamy. Pierwsza opcja wymaga zewnętrznej anteny w szczególności poza obszarem dużych miast. W mieście da radę oglądać telewizję przy pomocy wbudowanej w urządzenie anteny. Jakość sygnału jest przyzwoita, chociaż urządzenia poniżej 100 złotych potrafią być bardzo awaryjne. Streamy mają ten problem, że są zwykle zapchane tysiącami użytkowników. Każda transmisja programu w internecie ma ograniczoną ilość miejsc dla oglądających. Gdy chcemy obejrzeć ważny program, ciekawy film lub wydarzenie sportowe nie mamy co liczyć nam dostępne miejsca. Wykupienie pakietu telewizji na komputer przez lata było niemożliwe. Teraz telewizja online zawitała do sieci Orange jako osobna oferta tylko dla klientów tej sieci komórkowej. Czym się charakteryzuje i jak działa?

40 kanałów i 40 filmów na życzenie

Oferta nazwana przez pomarańczowych „Telewizja Tu i Tam” to pakiet kanałów i filmów VOD (http://www.orange.pl/telewizja-tu-i-tam) przeznaczonych przede wszystkim dla urządzeń mobilnych. Opiera się o autorską aplikację działającą tylko na terenie Polski. Standardowa oferta jest bezpłatna. Jeżeli jesteś klientem orange możesz już teraz ściągnąć aplikację i oglądać 17 kanałów telewizyjnych. Są to między innymi Polo TV, Orange sport, Eska TV czy BBC World. Trochę ubogo, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Żeby otrzymać dużo lepsza ofertę, należy opłacać abonament w wysokości 19,90 zł miesięcznie. Za te pieniądze otrzymujemy już 40 kanałów, w których wyróżniają się TVN Turbo, Disney Channel, TLC, Kino Polska, Eurosport oraz Discovery Channel. Zauważyłem, że jest to bardzo męski pakiet kanałów, ponieważ wiele w nim sportu oraz stacji związanych z motoryzacją czy filmami SciFi.

Jedną z pierwszych aplikacji dedykowanych komputerom i urządzeniom mobilnym do oglądania telewizji była ipla. Nawet teraz ma tysiące użytkowników i sporą bibliotekę filmów oraz seriali. Jednak pakiety telewizji nie pokrywają się z tym, co oferuje Orange. Różnicę widać w kanałach oferowanych między konkurencyjnymi stacjami prywatnymi.

Author: Tomek

Dodaj komentarz