Włamanie - jak się przed nim ustrzec

Włamanie – jak się przed nim ustrzec

Zbliżający się sezon wakacyjny oraz remontowy to czas złotych żniw dla złodziei i włamywaczy. To właśnie w tym okresie roku (a więc wiosną i latem) odnotowuje się najwięcej kradzieży oraz włamań do mieszkań i domów. Sprzyjają temu częste wyjazdy oraz liczne ekipy remontowe, które pojawiają się wraz z natężeniem ilości remontów. Warto wiedzieć jak można się zabezpieczyć przed przykrym doświadczeniem jakim jest włamanie.

Włamanie - jak się przed nim ustrzec

  • Nie chwal się całemu światu, że wyjeżdżasz i dom będzie stał pusty – uważaj przede wszystkim na portale społecznościowe, unikaj pisania publicznie o planowanych wyjazdach a zdjęcia z podróży wrzuć dopiero po powrocie. Uprzedź też dzieci, żeby nie rozpowiadały o terminach waszych nieobecności.
  • Zaprzyjaźnij się z sąsiadami – emeryci spędzający całe dnie w domu są najlepszym strażnikiem. Ich uwadze mało kto umknie i nie zawahają się przed zaczepieniem oraz wyproszeniem obcych osób z prywatnego terenu. Warto tez ich poprosić, żeby od czasu do czasu pokręcili się w okolicy mieszkania – zapalili światło oraz wyjęli korespondencję i reklamy ze skrzynki pocztowej.
  • Uprzedź sąsiadów o planowanym remoncie i godzinach w jakich będzie się kręcić ekipa remontowa – dzięki temu fachowcy lub budowlańcy spotkani poza godzinami swojej „pracy” wzbudzą podejrzenia sąsiadów.
  • Na czas dłuższych wakacji warto pomyśleć także o wynajęciu firmy ochroniarskiej, która zadba o dom podczas naszej nieobecności. Przydać się może także, nawet podstawowy, system antywłamaniowy (często już samo uruchomienie alarmu odstrasza złodziei).

    Włamanie - jak się przed nim ustrzec

Author: Tomek

Dodaj komentarz