Jak wybrać ładowarkę samochodową

Jak wybrać ładowarkę samochodową

Współczesne telefony komórkowe w kategorii trwałości baterii przegrywają konkurencję ze swoimi mniej zaawansowanymi technologicznie przodkami. Smartfony dla wielu z nas stanowią nieodłączny element codziennego funkcjonowania i nagłe wyczerpanie się baterii jest sytuacją ze wszelkich miar niepożądaną. W takich sytuacjach bardzo przydaje się samochodowa ładowarka.

Jak wybrać ładowarkę samochodową

Jaka końcówka?

Podczas wyboru ładowarki musimy zwrócić uwagę na rodzaj końcówki, nie każda bowiem będzie pasowała do naszego telefonu. Najczęściej spotkać można łącza typu lighting (stosowane przez firmę Apple) lub micro USB (większość pozostałych producentów). Możemy także zaopatrzyć się w ładowarki, do których możemy dopiąć przejściówkę na dowolny typ złącza lub zwrócić uwagę na te modele, które posiadają kilka różnych wejść.

Jak wybrać ładowarkę samochodową

Bezpieczne ładowanie

Istotnym elementem jest także obecność nowoczesnych zabezpieczeń. Mechanizmy, które zabezpieczą nasz telefon przed przegrzaniem, niepożądaną zmianą napięcia, zwarciem oraz przeciążeniem zagwarantują nam bezawaryjne i szybkie doładowanie baterii. Zabezpieczenia te posiada większość modeli renomowanych firm – warto więc nieco więcej zainwestować i mieć pewność, że nasza nowa ładowarka nie uszkodzi cennego telefonu.

Im więcej tym lepiej

Równie ważnym elementem determinującym zakup ładowarki jest oferowane przez nią maksymalne natężenie prądu. W tym przypadku króluje zasada – im więcej tym lepiej. Ładowarka o maksymalnym możliwym natężeniu 2000mA pozwoli nam na bez trudu doładować każdy model smartfona. Te o większym natężeniu umożliwią z kolei doładowanie nawet kilku urządzeń.

Author: Tomek

Dodaj komentarz