monety

W co zainwestować oszczędności, by z czasem dobrze zarobić?

Pieniądze powinny na siebie zarabiać. Oszczędzanie, czyli odkładanie jakiejś sumy na konto lub do skarbonki to najwolniejsza z możliwych metoda na uzbieranie sobie dodatkowej gotówki na czarną godzinę. Niektórzy traktują je jako przyszłą emeryturę, nie do końca wierząc obecnemu systemowi ZUS. Inni chcieliby zarobić na konkretną rzecz, ale boją się brać kredyt i wchodzić w system niekończących się spłat. Inwestowanie dla niektórych brzmi jak hazard. Tak naprawdę jest to przemyślane działanie będące bezpieczną formą długoterminowego zarobku. To system dla cierpliwych, który nagradza za konsekwencję działań. W jaki sposób można inwestować i zarabiać w roku 2016? Czy sposoby znane od lat dalej się sprawdzają, czy może lepiej jest przecierać nowe szlaki? Oto pięć sprawdzonych inwestycji.

1. Metale szlachetne – Od wielu lat ceny złota oraz innych metali szlachetnych rekompensują inwestycje w kruszce. To długi proces, który zaliczany jest również do inwestycji o bezpiecznej wartości, która może służyć w czasach powojennych.

rzeźba
źródło: https://pixabay.com/

2. Własna firma lub rozwój osobisty – Ten sposób inwestowania może wydawać się niedorzeczny. Robienie szkoleń, kursów, nauka oraz inwestowanie w swoją wiedzę i umiejętności popłaca szczególnie u młodych ludzi. Może warto zacząć od takiej inwestycji?

inwestowanie
źródło: https://pixabay.com/

3. Fundusze inwestycyjne – Na zysk trzeba czekać bardzo długo, ale za to jest najpewniejszy. Fundusz Aegon może służyć za przykład dobrej inwestycji na lata, która od początku planowana była na przyszłość.

inwestowanie
źródło: https://pixabay.com/

4. Projekty internetowe – Kickstarter albo nasz „Polak Potrafi” to portale, które zbierają pieniądze na rozmaite projekty. Osoby, które wesprą je największa sumą, są ojcami sukcesu, którzy mogą na tym sporo zyskać. Warto wchodzić w projekty mające stworzyć nowe wynalazki pod warunkiem, że mamy nosa do technologii.

laptop
źródło: https://pixabay.com/

5. Niezmiennie Giełda papierów wartościowych – Tutaj zarobimy najszybciej i analogicznie stracimy najwięcej w krótkim czasie. Początkujący mogą zacząć działać na giełdzie, ale zanim przyjdzie czas prawdziwego zarobku, minie kilkanaście miesięcy.

inwestowanie
źródło: https://pixabay.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz