kosmos

Zawody, których starsze pokolenia nie mogą zrozumieć

Gdy powiedziałem mojej babci, że pracuję w marketingu internetowym, nie do końca wiedziała o czym mówię. Internet jest dla starszych osób czymś znanym z opowieści wnucząt i dzieci, które z trudem opanowały sztukę przeklikiwania stron internetowych i pisania na klawiaturze. Zmieniający się świat tworzy nowe możliwości zawodowe, które wydają się nie mieć sensu i żadnej wartości z perspektywy człowieka, który uznaje tylko pracę fizyczną i dobro materialne. Świetnym przykładem są kryptowaluty, których kopanie przy pomocy komputerów wyposażonych w setki kart graficznych, stało się zawodem na pełen etat dla tysięcy ludzi. Możliwe, że za 20 lub 50 lat powstaną firmy zatrudniające do pracy w wirtualnej rzeczywistości, która może być kolejnym krokiem w rozwoju cyfryzacji mediów globalnych. Taki pracownik mógłby zajmować się marketingiem w świecie wirtualnym, odbywając rozmowę z klientem, znajdując się wewnątrz swojego cyfrowego awatara. Zanim ten futurystyczny scenariusz w ogóle się ziści, przedstawię wam pięć sposobów na zarabianie pieniędzy, które są trudne do zrozumienia przez pokolenie 50+.

1. YouTuber – Zarabianie w internecie jest znakiem naszych czasów. Trudno sklasyfikować ludzi zarabiających pieniądze na serwisie YouTube lub Twitch. Zajmują się nie tylko grami, modą czy robieniem dowcipów. Mamy też pełnoprawnych Vlogerów, których jakość filmu stoi na najwyższym poziomie i potrafi zaciekawić lub kanały historyczne, muzyczne oraz sportowe.

zawód
źródło: http://foter.com/

2. Zawodowy gracz e-sportowy i tester gier – Dla wielu ludzi niepojęte jest zarabianie pieniędzy na grach. To nic innego jak rodzaj aktywności i rywalizacji. Ludzie chcą widowiska, a gry multiplayer im je zapewniają. Natomiast oglądanie profesjonalnych graczy sprawia dużo przyjemności, gdy sami mamy okazję pogrywać w dany program. Tester gier to praca, którą łatwiej dostać, ale według samych testerów jest cięższa i bardziej monotonna niż może się wydawać.

esport
źródło: http://foter.com/

3. Motywatorzy i trenerzy – Trener sportowy jest zrozumiały nawet dla mojej babci. Natomiast trener biznesu, motywator i inny rodzaj mówcy niekoniecznie. Nie są to ludzie o wykształceniu psychologicznym, ale niektórzy mają wiedzę i umiejętności do przekazywania pozytywnych wibracji i rozwiązywania problemów na tym tle.

motywator
źródło: http://foter.com/

4. Podróżnik – Ten zawód zawsze mnie ciekawił, ponieważ trudno go kategoryzować. Jeździsz po świecie i masz z tego pieniądze. Nie każdy może na tym zarobić. Zwykle trzeba powiązać go z internetem lub jakimś projektem turystycznym. Niemniej zawodowi podróżnicy mają za co żyć i otrzymują stały dochód.

jezioro
źródło: http://foter.com/

5. Fryzjer zwierząt – Czesanie psów i podcinanie ich sierści wraz z modelowaniem nie jest tak starym zawodem, by nie kojarzyły go osoby po 30 roku życia. Moi dziadkowie natomiast zawsze dziwią się, że właściciele psów chcą chodzić z nimi do fryzjera i płacić za to grubą gotówkę.

zawód
źródło: http://foter.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz